,

Magna Tiles – Jungle 25 pjs

Magna Tiles
Availability:

4 stok


Mosha: 3-99 vjeç

Seti: 25 pjesë

I gjithë skenari i xhunglës, së bashku me kafshët në këtë set të mrekullueshëm.

Kompleti Magna-Tiles® Xhungla me 25-pjesë përshtatet me të gjithë setet e tjera Magna-Tiles. Fëmijët mund të bashkojnë dhe përdorin të gjitha magnetet ekzistuese me setin tematik “Xhungla”. 

Ky set përmban:

10 katrorë të vegjël
8 Trekëndësha (4 barabrinjës)
1 Spiner
Shkallët
Hipopotami
Slothi
Tigri
Leopardi
Krokodili
***

Shkurt për Magna-Tiles® dhe Open-End Games

Blloqet magnetike lejojnë imagjinatën e fëmijëvë t’i çojë kudo…këto janë lojra të hapura, ku nuk ka skenarë të paracaktuar loje, as udhëzues, as ekran.

Jepini një hov krejt të ri krijimtarisë së fëmijëve me metoda bashkëkohore. Magna-Tiles® nxisin aftësi matematikore, modelimi, njohje me numra, ngjyra, perspektivën, dizjanin, kodimin…dashurinë për mësimin dhe interesin për lëndet ekzakte STEM (Shkencë, Teknologji, Inxhinieri, Matematikë).

 • Blloqe magnetike të cilësisë të lartë, të sigurta, me ngjyra brilante!
 • Çdo bllok, në madhësinë e duhur për duart e fëmijëve nga 3 vjeç!
 • Super rezistentë dhe përdorim vit pas viti i të njejtit set loje, falë strukturës së qendërzuar;
 • Ngjyra brilante, të theksuara, me transparence tërheqëse, sidomos ekspozuar nën dritën e diellit
 • Kur fëmijët ndërtojnë me Magna-Tiles®, ata do të dëgjojnë një “klik” të veçantë sa herë lidhen dy blloqe. Ky është tingulli që tregon fortësinë! Edhe ndërtimet më të larta do të qëndrojnë deri në fund!
 • Siguria: Pllakat plastike janë të kategorisë ushqimore ABS (pa BPA) pa asnjë phtalate, lateks ose materiale të tjera toksike.

Të përsosura për aktivitete mësimore, eksperimente argëtuese dhe orë lojërash.

Mësoni më shumë tek Përshkrimi i Produktit më poshtë!

6,800L

4 stok

Loading...
Compare

Çfarë janë Magna-Tiles®? Forma origjinale, kuadrat, e blloqeve magnetike 2D është Magna-Tiles®. Për mbi 20 vjet, bashkon matematikën, shkencën dhe krijimtarinë, me blloqet e cilësisë së lartë, bërë për t’i rezistuar vite të tera loje me të njejtin set!

Pse Magna-Tiles®?  Me një shumëllojshmëri blloqesh formuese magnetike, në konfigurime të shumta, është e lehtë të gjesh Magna-Tiles® të duhur për shtëpi ose shkollë. Këto lojra magnetike me cilësi të lartë janë bërë me plastikë ABS, pa BPA, phtalate dhe latex për lojë të sigurt. Çdo bllok përmban një formë unike Union Jack në qendër, duke i dhënë super rezistencë që mund të përballojë përdorime intensive loje, vit pas viti. Format 7.6cm janë madhësia e duhur për duart e fëmijëve nga mosha 3 vjeç, dhe ngjyrat e theksuara do të tërheqin menjëherë vëmendjen e fëmijëve.  Kur fëmijët ndërtojnë me Magna-Tiles®, ata do të dëgjojnë një “klik” të veçantë sa herë lidhen dy blloqe. Ky tingull tregon bashkimin e pjesëve dhe krijimin e një lidhje të fortë magnetike. Falë këtyre lidhje kaq të forta, fëmijët mund të bëjnë ndërtime që mbajnë gjatë, kështu që eksperimentoni edhe me strukturat më të larta! Ato do të qëndrojnë lehtësisht në këmbë deri në fund…derisa të vijë koha për të filluar nga e para, me një ide të re krijuese!

Magna-Tiles® dhe Open-End Games: Blloqet magnetike lejojnë imagjinatën e fëmijëvë t’i çojë kudo…këto janë lojra të hapura, ku nuk ka skenarë të paracaktuar loje, as udhëzues, as ekran. Në thelbin e metodave moderne dhe studimeve më koherente mbi mënyrën e lojës, lojrat e hapura nxisin më shumë krijimtarinë dhe mprehtësinë tek fëmijët.

Magna-Tiles® dhe lwndwt STEM (science, technology, engineering and mathematics): Blloqet Magna Tiles janë një mënyrë e shkëlqyer për të ndezur interesin për lëndët STEM, duke i inkurajuar fëmijët të zbulojnë ide të reja dhe të zhvillojnë dashurinë për mësimin

Blloqet magnetike inovative ofrojnë në mënyrë efikase dhe praktike koncepte gjeometrike dhe aftësi të tjera themelore, të tilla si:

 • Njohja e shkronjave dhe numrave
 • Njohja e ngjyrave
 • Aftësi të shkëlqyera motorike
 • Mendimi matematikor
 • Aritmetikë bazë
 • Modelim
 • Dizajni dhe arkitektura
 • Kodimi
 • Parimet magnetike
 • Simetri
 • Zgjidhje problemesh
 • Punë në grup
 • Dhe me shume…  
Mosha

Marka

Materiali

Plastik ABS, pa BPA, phtalate dhe latex

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Magna Tiles – Jungle 25 pjs”

There are no reviews yet.

Mund t’ju pëlqejnë edhe…