,

Be Safe – Flex FIX (4V-12V)

Be Safe

 1. 3 carseats në resht: mund të akomodohen deri në 3 Flex Fix në sediljen mbrapa falë profilit elegant dhe ndërlidhjes mes tyre
 2. PAD+: Shtesa e butë mbi rripin e sigurimit mbron mjekrën, gjoksin dhe ofron rehati shtesë duke mbuluar rripin e sigurimit përpara;
 3. Belt guides: Rripi i sigurimit mbi prehër ndahet përgjysmë duke u mbërthyer dhe nuk lejon që fëmija të rrëshkasë në carseat; gjithmonë një pozicion korrekt, frymëzuar nga teknologjia inovative e Be Safe për nënat shtatëzanë. Rripi i sigurimit kështu qëndron më saktë e i pa lëvizur.
 4. Recline position: Mund të bëhet pozicion gjumi, por përsëri koka dhe gjoksi qëndrojnë të mbrojtura brenda carseat-it.

Siguria

Hapësira

 • Profil elegant
 • Mund të qëndrojnë njëri pas tjetrit deri në 3 Flex Fix

Komoditeti 

 • Hapësira ku mbështetet koka lejon lirshmëri lëvizje dhe suport shumë të mirë nëse e zë gjumi
 • Lartësia e zonës së kokës rregullohet nga të dy anët e carseat-it me një dorezë të vogël rrotulluese, edhe kur fëmija është i ulur në carseat;
 • Përshtatet me rritjen e fëmijës
 • PAD+ jep shumë komoditet duke shmangur kontaktin e rripit të sigurimit direkt mbi gjoks e shpatull
 • Përkulet për pozicion gjumi
 • Zhvendoset lehtë nga makina dhe ka shumë peshë të lehtë

***

BE SAFE është kompani norvegjeze e cila prodhon carseats që nga viti 1963. Sot është një ndër prodhuesit më të specializuar dhe ekspert në fushën e sigurisë së udhëtimit me makinë me fëmijë. Carseat-et e Be Safe janë përsosur gjatë 60 viteve eksperiencë, përputhen me standardet më të larta të sigurisë dhe kalojnë testet të forta certifikuese nga institucione të posaçme vlerësuese. Sot, më shumë se 40 shtete në botë janë Rishitës të autorizuar të BeSafe. 

46,800L

Prioriteti:

Compare

r

Marka

iZi Flex Color

Fresh Black Cab, Metallic Melagne, Sea Green Melagne

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Be Safe – Flex FIX (4V-12V)”

There are no reviews yet.

Mund t’ju pëlqejnë edhe…