Peshkaqeni Megalodon – XL

Collecta

Peshkaqeni Megalodon (Megatooth) është kafshë parahistorike, i cili rritej deri në 18m dhe kishte gati 25o dhëmbë në 4 rreshta. Dhëmbët e tij mund të çanin kockat dhe ushqehej me peshq të mëdhenj dhe balena. Mendohet të jetë një nga mishngrënësit më të medhenj që ka jetuar ndonjëherën në Tokë. 

  • Madhësia: 29 cm x 15 cm
  • 396 gr
  • Nofulla e poshtme është e lëvizshme
  • Dizenjuar në detaje të imta, që nga forma e deri tek rrudhat dhe struktura kockore, për një eksperiencë të vërtetë takimi
  • Pa BPA, pa phthalates dhe asnjë material të rrezikshëm

****

Collecta është një nga prodhuesit më të mëdhenj në botë të replicave të kafshëve. Replicat janë të cilësisë më të lartë, si në skulpturë ashtu edhe në dizajnin e detajuar. Përdoren për të luajtur, për qëllime edukative, ndërgjegjësimin për speciet në rrezik zhdukje dhe ndërgjegjësimin për mbrojtjen e mjedisit.

Me ndihmën e një paleoimazhisti në UK, Collecta ka ndërtuar linjën më të madhe të dinosaurëve në botë.

 

4,500L

Loading...
Compare
Marka

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Peshkaqeni Megalodon – XL”

There are no reviews yet.