,

Baby Swing – Nude Chevron

Mada in Lisbon
Availability:

2 stok


Një mënyrë e shkëlqyer për të dekoruar dhomën e fëmijëve me një aksesor sa të bukur, aq edhe funksional! Baby Swings nga Mada in Lisbon është një koleksion unik kolovajsesh për bebe nga 6 muaj   dhe e çertifikuar për të mbajtur fëmijë deri në peshën 50kg (CE – EN 71, 72). 

Instalimi

Mënyra 1, në tavan: Me upë, më pas varni litarin  me anë të çengelit (upa e betonit, çengeli metalik dhe litarët janë të përfshirë në kuti). Por, sigurohuni më parë mbi strukturen e vendit ku do të montohet! Nëse vendi në tavan është prej betoni, përdoni upën e siguruar në kuti për këtë qëllim. Nëse tavani është tullë, duhet të blini një upë të thjeshtë për tullë. Nuk duhet të vendoset asnjëherë në tavan gipsi! 

Mënyra 2, në degë peme apo vend tjetër të ngjashëm: litari rrotullohet në degën e pemës dhe kapet me çengelin metalik.

Kutia përmban

  • Copën e kolovajses, prej pambuku 100%;
  • Jastëkun 30×30 cm, i mbështjellë me të njejtën copë pambuku dhe mbushje poliesteri antialergjik dhe antimykotik, i cili mund të hiqet pasi fëmija të jetë rritur;
  • 2 litarë të gjatë poliamidi nga 5 cm të trashë;
  • Katër shkopinj prej druri pishe, që përbejnë edhe strukturën e ulëses së kolovajses;
  • Çengel metalik, prej çeliku;
  • Upë për montim në tavan betoni.

Kujdes!

  1. Monitoroni gjithë kohën fëmijën.
  2. Lidhni litarët sipas lartësisë së dëshiruar nga toka.
  3. Prodhuar në Portugali, sipas standardeve më të larta Europiane për lodrat për fëmijë, certifikuar CE EN 71 dhe 72.
  4. E përshtatshme deri në 50kg!

E fundit dhe shumë e rëndësishme – ta gëzoni sa më shumë dhe sa më gjatë!

13,000L

2 stok

Loading...
Compare

 

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Baby Swing – Nude Chevron”

There are no reviews yet.