,

Be Safe – iZi Go Modular X2, Peak Mesh

Be Safe

Mosha: carseat i parë nga 0-12 muaj.

Carseat-i Be Safe Go Modular X2, siç sugjeron emri X2, është versioni më i fundit i Go Modular.

 • Vendoset në makinë, me bazën Isofix Be Safe lehtësisht me një Klik / ose me rripën e sigurimit sipas udhëzimeve. 
 • Vendoset në karrocë me adaptorët e karrocës suaj. Përshtatet me një listë të gjata markash karrocash. Pyesni për adaptorët në pikën e blerjes së karrocës.
 • iZi Go Modular X2 është carseat i parë në konceptin iZi Modular. Mbajeni bazën Isofix. Kur fëmija juaj të jetë rritur për iZi Go Modular X2,  kaloni në carseat-in tjetër, në konceptin Modular, përshtatur sipas grupmoshës së re.
 • Mbulesa e sediljes është e lëvizshme dhe mund të lahet (40°)
 • Materiali MESH/Rrjetë është një tekstil i teknologjisë së lartë: tërësisht i ajrosshëm, qarkullon ajrin dhe nuk lejon mbinxehjen e kokës apo kurrizit, shmang djersitjet dhe thahet shpejt. 

Siguria

 • Mbrojtje e avancuar për zonën e kokës me sistemin inovatic Dynamic Force Absorber™;
 • Extra Side Impact Protection (SIP+): sistem tjetër i cili përthith 20% më shumë energji goditjeje;
 • Rripa sigurie me 5 pika mbylljeje, rrisin stabilitetin në rast goditje;
 • Rripa të brendshëm të gjerë që shpërndajnë forcat e goditjes në zona më të mëdha, që përkthehet në siguri të shtuar për fëmijën;
 • Në përputhje me Rregulloren më të fundit UN R129 (i-Size)
 • Certified as especially back-friendly by AGR
 • ADAC test winner 2023

 1. Jastëk i butë Newborn (Newborn Hugger™) – me kënd 10° më të gjerë për të shtrirë sigurt dhe pozicionuar korrekt foshnjen deri 6 muaj;
 2. Sunshade – Srehëz e përfshirë, design modern, kundra rrezeve të diellit UPF50+;
 3. Dynamic Force Absorber™- sistemi inovativ bërë me materiale të posaçme e speciale që e bëjnë Be Safe kaq të sigurt, ai mbron kokën dhe përthith goditjet.
 4. Magnetic Belt Assistants – Me anën e magneteve të vogla brenda carseat-it, rripat vendsen e hiqen lehtë pa u ngatërruar e stresuar teksa rregulloni bebin.

***

BE SAFE është kompani norvegjeze e cila prodhon carseats që nga viti 1963. Sot është një ndër prodhuesit më të specializuar dhe ekspert në fushën e sigurisë së udhëtimit me makinë me fëmijë. Carseat-et e Be Safe janë përsosur gjatë 60 viteve eksperiencë, përputhen me standardet më të larta të sigurisë dhe kalojnë testet të forta certifikuese nga institucione të posaçme vlerësuese. Sot, më shumë se 40 shtete në botë janë Rishitës të autorizuar të BeSafe. 

43,000L

Loading...
Compare
74,000L for 2 item(s)
Marka

Ngjyra

Mosha

0-12muaj

Përshtatshmëria

Me shumicën e markave prestigjioze të karrocave, kërkon adaptorët e karrocës. Pyesni për adaptorët e karrocë suaj tek pika e blerjes së saj

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Be Safe – iZi Go Modular X2, Peak Mesh”

There are no reviews yet.

Mund t’ju pëlqejnë edhe…