,

Mësoni shkronjat me Janod!

Janod
Availability:

3 stok


Mosha: 6 vjeç

Mësoni alfabtin duke u argëtuar me setin didaktin nga Janod. Seti vjen me 26 karta, secila prej tyre me nga një shkronjë. Shkronjat model janë shkruar në 3 mënyra: të mëdha, të vogla dhe kursive, shoqëruar me shigjeta për të treguar kahun e saktë të shkrimit. Shkronjat e model janë edhe me reliev, për të ndier me anë të prekjes formën e tyre. Nga ana e kundërt e kartës, mund të ushtroheni duke shkruar vet dhe fshirë sa herë të doni.

Seti përmban: 26 karta me shkronja, fshirëse dhe lapustil, sirtar të vogël për të ruajtur aksesorët.

***

Janod është një ndër markat më tradicionale dhe simbolike franceze, e cila që nga viti 1975 krijon dhe prodhon lojra druri, lojra edukative dhe argëtuese bazuar në prototipe origjinale.***

Disa nga lojrat klasike të Janod janë aq popullore në Francë, sa duket të mbash në dorë një pjesë historie që kanë shënuar fëmijërinë e shumë brezave. 

Për të sjell një lojë të re, duhet 1 vit nga idea fillestare dhe hedhja në treg. 

Lojrat janë të trashëgueshme. Lojrat dhe paketimet janë punuar me dru apo materiale të riciklueshme. 

6,800L

3 stok

Loading...
Compare
Përmasa 31 × 2 × 8 cm
Marka

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Mësoni shkronjat me Janod!”

There are no reviews yet.

Mund t’ju pëlqejnë edhe…